Zarabianie w Krakowie

Jednym spośród największych wyzwań w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Polskie województwa są nie przygotowane do tak dużego nasilenia korków, jaki powstał poprzez wzrost liczby pojazdów na krajowych drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli zwiększyć wygodę krakowian a także poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Na tle okolicznych gmin, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz rozwój dróg potrzeba włożyć dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach miasto ma remont przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami i naprawy już powstałych tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.wybory Kraków 2014
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście dobrze. Nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.