Nowa restauracja na mapie Krakowa

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, sycące oraz nie jest kosztowne. Z całą pewnością najczęściej jemy pizze. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską próbują rzadsze dania – canelloni, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w karcie są również nie tak znane potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz jedzenie z różnych części Włoch. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Obiad na włoską modę koniecznie powinien zawierać również wino. Odrobina alkoholu to we Włoszech kanon. restaurants main market square krakow Najbardziej znane wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia i monti z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi mieć różnorodny wachlarz win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film