kegla mięśnie

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bo dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

kulki do ćwiczenia mięśnie kegla

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli pozostaną one poprawnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, lecz pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najprawidłowiej rozpocząć od pozycji leżącej, jednak z nieraz wolno także trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez kilka sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, żeby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno odnotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego należałoby ćwiczyć nadal, chociaż raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach wolno obecnie zakupić wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że dają doskonałe rezultaty. Z takimi kulkami także trenuje się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Damy, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat podczas porodu drogami natury oraz znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością eliminuje się także kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie absorbują wiele czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.