alkoholizm Kraków

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Niemniej jednak nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych metod leczenia, które pomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, żeby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

zamknięty odrodek dla alkoholików

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez skład profesjonalistów medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez znawców, którzy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed rozpoczęciem kuracji jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić alkohol. Czasem jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o nadmierne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga także nawiązać debatę na temat dostępnych opcji kuracji i pomocy.

Nie ma trafnego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli niemniej jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele pobocznych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, komplikacje z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.